bramki dla Sobótki: Zbigniew Lech - 2, Marcin Sobiecki

Ślęża Sobótka: Robert Górski, Dawid Peljak, Sławomir Leja, Tomasz Lech, Mateusz Korczak (65', Dawid Barabasz), Wojciech Ramut (70', Michał Dąbrowski), Zbigniew Lech, Adam Marciniak, Marcin Sobiecki, Jacek Żuk, Arkadiusz Kuriata (65', Jakub Świdziński)

Motobi-Inkopax Kąty Wr. - Iskra Proszków 2:1
Błękitni Chwalimierz - Puma Pietrzykowice 2:17

16. kolejka
- 21 maja 2005 - godz. 11
Motobi I Kąty Wr. - Ślęża Sobótka 6:2 (1:0)
21.05.2005  Porażka w Kątach
W sobotnie południe juniorzy Ślęży Sobótki walczyli na wyjeździe z drużyna Motobi I Kąty Wrocławskie. Przez pierwsze 25 minut na boisku lekko przeważała Ślęża, opanowała środek boiska lecz nie potrafiła oddać celnego strzału na bramkę. Zemściło się to w 30 minucie, kiedy Adam Marciniak podał do Dawida Peljaka, który chciał minąć zwodem napastnika Kątów. Nie udało się i mimo ewidentnego faulu na Peljaku sędzia "puścił" akcję, która zakończyła się bramką. W drużynie gości zapanowało zniechęcenie do gry. Na drugą połowę jednak wyszli w pełni zdeterminowani do walki o punkty. Już na początku drugiej połowy po błędzie gospodarzy Jacek Żuk przejął piłkę z lewej strony boiska i popędził w stronę bramki, gdzie udało mu się oszukać dwóch obrońców i podać do Adama Marciniaka, który już w polu karnym oddał piłkę do Wojciecha Ramuta, który strzałem przy słupku pokonał bramkarza gospodarzy. Wydawało się że wszystko będzie już szło tylko lepiej, gdy przeciwnicy objęli prowadzenie. Chwilę później podwyższyli je strzałem z rzutu wolnego. Było już 3:1. W tym momencie Ślężę było stać tylko na jedną bramkę Dawida Peljaka z rzutu wolego z około 32 metrów. W ciągu ostatnich 25 minut gospodarze wykorzystali rzut karny i dwie sytuacje bramkowe, mecz skończył się wynikiem 6:2.
Szkoda, że nie udało się zdobyć choćby 1 punktu, ponieważ rywal był "do ogrania", a drużyna Ślęży dobrze dysponowana. Niestety po pierwszej bramce "zadedykowanej" sędziemu morale w drużynie naszych młodych zawodników znacznie spadły.

bramki dla Sobótki: Wojciech Ramut, Dawid Peljak

Ślęża Sobótka: Jakub Świdziński, Dawid Peljak, Tomasz Lech, Sławomir Leja, Łukasz Sidorski, Wojciech Ramut, Marcin Sobiecki, Adam Marciniak, Paweł Dąbrowski (70', Arkadiusz Kuriata), Zbigniew Lech, Jacek Żuk

- 7 maja 2005 - godz. 11
Ślęża Sobótka - Błękitni Chwalimierz 1:1 (0:0)
07.05.2005  Remis z Chwalimierzem

bramka dla Sobótki: Łukasz Ziobrowski

Ślęża Sobótka: Robert Górski, Dawid Peljak (41', Jakub Świdziński), Sławomir Leja, Tomasz Lech, Zbigniew Lech, Łukasz Ziobrowski, Jacek Żuk, Adam Marciniak, Dawid Barabasz, Wojciech Ramut, Marcin Sobiecki

Pozostałe wyniki 14. kolejki:
Iskra Proszków - Mechanik Brzezina 0:3 v.o
Pogoń Wrocław - Polonia Jaszowice 3:0 v.o
Motobi-Inkopax Kąty Wr. - GKS Kobierzyce 5:2

13. kolejka
- 30 kwietnia 2005 - godz. 11
GKS Kobierzyce - Ślęża Sobótka 3:0 (1:0)
30.04.2005  Porażka w Kobierzycach

Ślęża Sobótka: Robert Górski, Dawid Peljak (41', Wojciech Ramut), Sławomir Leja, Tomasz Lech, Łukasz Sidorski, Adam Marciniak, Łukasz Ziobrowski, Zbigniew Lech (75', Michał Dąbrowski), Marcin Sobiecki, Paweł Dąbrowski, Jacek Żuk (70', Mateusz Korczak)

Pozostałe wyniki 13. kolejki:
Błękitni Chwalimierz - Iskra Proszków 3:0 v.o
Polonia Jaszowice - Motobi-Inkopax Kąty Wr. 2:6
Mechanik Brzezina - Puma Pietrzykowice 3:1

12. kolejka
- 23 kwietnia 2005 - godz. 11
Ślęża Sobótka - Polonia Jaszowice 1:0 (1:0)
26.04.2005  Skromne zwycięstwo
W rundzie jesiennej Ślęża przegrała z Polonią Jaszowice na wyjeździe 1:2, rewanż na własnym boisku zakończył się naszym zwycięstwem 1:0. Juniorzy odnieśli kolejne ważne zwycięstwo. Mecz nie stał na wysokim poziomie, nie wiele dokładnych zagrań i składnych akcji w ataku z obu stron. Wynik meczu został ustalony już w pierwszej połowie. Bramkę zdobył Adam Marciniak po rzucie wolnym wykonywanym z 17 metrów, była to jego druga bramka w rundzie wiosennej i jednocześnie druga z rzutu wolnego. W przekroju całego spotkania to zespół z Sobótki był lepszy i odniósł zasłużone zwycięstwo. Młodzi piłkarze Ślęży mieli więcej sytuacji pod bramkowych ale nie udało się zdobyć więcej goli, i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Sobótki.

bramka dla Sobótki: Adam Marciniak

Ślęża Sobótka: Robert Górski, Tomasz Lech, Sławomir Leja, Dawid Peljak, Paweł Dąbrowski, Wojciech Ramut (41', Mateusz Korczak), Adam Marciniak, Marcin Sobiecki, Łukasz Sidorski, Zbigniew Lech, Jacek Żuk

- 9 kwietnia 2005 - godz. 11
Mechanik Brzezina - Ślęża Sobótka 3:4 (1:2)
09.04.2005  Zwycięstwo na początek rundy wiosennej
W sobotę juniorzy Ślęży rozpoczęli rundę wiosenną "A"-klasy grupy wrocławskiej meczem z Mechanikiem Brzezina. Zespół ten zajmuje dolne miejsce w tabeli rozgrywek, ale fakt, że było to spotkanie wyjazdowe sprawił, iż przed naszymi, młodymi piłkarzami stanęło trudne zadanie. Ślęża grała nietypowym dla siebie ustawieniem: 1-3-5-2, wymuszonym brakiem kilku zawodników. Już w pierwszych minutach zauważyć można było nerwowość w poczynaniach obydwu zespołów. Gorzej na tym wyszli zawodnicy Mechanika. W niespełna kwadrans po rozpoczęciu spotkania, najbardziej wysunięty napastnik "Ślężan"- Jacek Żuk, odebrał piłkę obrońcy z Brzeziny na 40 metrze boiska, wyprzedził go, przebiegł z piłką 25m a następnie pewnym strzałem pokonał bramkarza . Już dwadzieścia minut później, po faulu przed polem karnym na Zbigniewie Lechu, atomowym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Adam Marciniak (środkowy pomocnik odznaczający się wielkim zaangażowaniem i praca na rzecz drużyny) zdobywając tym samym drugą bramkę w meczu. Chwilę po tym wydarzeniu gospodarze strzelili bramkę kontaktową po ładnej akcji pomocników. W drugiej połowie jeszcze bardziej uwidaczniały się braki kadrowe Ślęży. Z boiska musiał zejść Dawid Peljak (za Mateusza Korczaka) oraz Marcin Sobiecki (za Michała Dąbrowskiego). Po kilku groźnych akcjach prawą stroną boiska naszych juniorów, Mechanik Brzezina skonstruował składny kontratak i doprowadził do remisu. Goście się nie poddali i za sprawą Zbigniewa Lecha i Jacka Żuka (kolejno: asystował, wykańczał) przejęli prowadzenie. Pod koniec drugiej połowy po samodzielnej akcji Zbigniewa Lecha, który w polu karnym oszukał czterech obrońców i bramkarza, Ślęża Sobótka miała na swoim koncie już cztery bramki. Dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego jeden z zawodników Mechanika ustanowił wynik spotkania na 4:3. Ślęża zdobyła cenne trzy punkty. Szkoda tylko, że ten mecz kosztował tyle nerwów. Sytuacji „sam na sam” nie wykorzystał Jacek Żuk, a kilka strzałów w pierwszej, jak i w drugiej połowie (takich zawodników jak: Adam Marciniak i Łukasz Ziobrowski) minęło się z bramką o centymetry.

bramki dla Sobótki: Jacek Żuk-2, Zbigniew Lech, Adam Marciniak

Ślęża Sobótka: Dawid Peljak (41', Mateusz Korczak), Adam Marciniak, Zbigniew Lech, Tomasz Lech, Jacek Żuk, Bartłomiej Kucmus, Marcin Sobiecki (41', Michał Dąbrowski), Paweł Dąbrowski, Sławomir Leja, Wojciech Ramut, Łukasz Ziobrowski.

Pozostałe wyniki 10. kolejki:
Iskra Proszków - Pogoń Wrocław 1:3
Motobi-Inkopax Kąty Wr. - Puma Pietrzykowice 5:0
GKS Kobierzyce - Polonia Jaszowice 8:1

02.04.2005  Remis z Nefrytem Jordanów Śl.
Mecz rozpoczął się zgodnie z planem o 13.00. Poprzedziła go minuta ciszy. Pierwszą bramkę w spotkaniu strzelił Adam Marciniak pokonując bramkarza gości strzałem zza pola karnego, wkładając mu piłkę za tzw. kołnierz. Goście jeszcze w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie. Po błędzie bramkarza Ślęży wyrównali, a następnie po stałym elemencie gry wrzucili piłkę w pole karne, gdzie znalazł się napastnik Nefrytu i bezlitośnie wykorzystał sytuacje. W drugiej połowie na boisku przeważała Ślęża, najpierw strzeliła bramkę po akcji Łukasza Sidorskiego i Pawła Dąbrowskiego, który to wykończył ją pewnym strzałem w światło bramki, pokonując bramkarza przeciwnej drużyny. Następnie przez około 20 minut bezskutecznie próbowała strzelić 3 bramkę. W tym czasie podyktowany został bezsensowny rzut karny dla Jordanowa, który, na nieszczęście zawodników Ślęży, został pewnie wykorzystany. Gospodarze się nie poddali i po trójkowej akcji z prawej strony boiska Jacka Żuka, Adama Marciniaka i Marcina Sobieckiego wyrównali. Ten ostatni strzelając w długi róg bramki przeciwników ustalił stan meczu na 3:3. Kontrowersyjna decyzja sędziego pozbawiła Ślęże zwycięstwa, na szczęście był to tylko sparing, w którym Ślęża prezentowała się dobrze jak na kilko miesięczna przerwę w grze na trawiastym boisku. Pochwalić należy tez postawę nowych zawodników naszych juniorów tj. Dawida Barabasza, Mateusza Korczaka oraz Łukasza Sidorskiego.

02.04.2005 - godz. 13, Sobótka

Ślęża Sobótka - Nefryt Jordanów Śl. 3:3 (1:2)
bramki dla Sobótki: Adam Marciniak, Paweł Dąbrowski, Marcin Sobiecki

Ślęża Sobótka (skład podstawowy): Robert Górski - Tomasz Lech, Sławomir Leja, Łukasz Ziobrowski - Łukasz Sidorski, Wojciech Ramut, Marcin Sobiecki, Adam Marciniak, Zbigniew Lech - Jacek Żuk, Dawid Barabasz

W dalszej części meczu wystąpili: Mateusz Korczak, Paweł Dąbrowski

27.02.2005  Ślęża z pucharem
Drużyna juniorów Ślęży Sobótka uczestniczyła 27 lutego w turnieju o Puchar Nefrytu w Jordanowie Śląskim. W rozgrywkach grupowych Ślęża zremisowała z Polonią Jaszowice 1:1, i wygrała z Jordanowem Śl. II 11:1 (4:1), ponieważ wcześniej Polonia wygrała z Jordanowem Śl. II 5:0, to o awansie do finału Ślęży zdecydowała lepsza różnica bramek. Drugą grupę wygrała drużyna Wulkanu Sobótka, w efekcie w finale zgrały dwie drużyny z Sobótki, a wygrała Ślęża. W finale Ślęża zwyciężyła 4:1 (1:1). W meczu o trzecie miejsce Nefryt Jordanów Śl. I wygrał z Polonią Jaszowice 3:1. Królem strzelców turnieju został Piotr Sztabinski z Wulkanu Sobótka (5 bramek).